EMDR Terapi Eğitimi Programı Hakkında

EMDR Terapi Eğitimi Programı Hakkında - Ankara Eğitim Sertifika

EMDR Terapi Eğitimi Nedir ?

EMDR bir kısaltımdır. Türkçeye göz hareketleri ile duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak çevrilen EMDR bir terapi yöntemidir. EMDR terapisinin kullanıldığı alan ise kişilerin yaşadığı ve etkisinden bir türlü çıkamadığı rahatsız edici olay anılar veya huzursuzlukları etkisinden kurtulmak için ve kişinin psikolojisini rahatlatmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin amacı ise zihnimizde bulunan anıları ve o anılara ait bilgileri yeniden işlemektir çünkü bu Terapiye başvuran kişilerin asıl sorunu olumsuz ve kötü olan düşüncelerin hafızada depolanmasıdır. Ve EMDR ile bu depolanmış kısım değiştirilmektedir. EMDR genel olarak insanların eski yaşantılarına da bakmaktadır çünkü çoğu anılar eski yaşantılarından kalarak kişilere davranışsal olarak yansımaktadır. Peki EMDR terapisi nasıl yapılır sorusuna cevap olarak gelen kişinin terapistle ilişki kurduktan sonra hafızayı etkileyen kötü ulaşılır ve gelen kişiye 2 yönlü uyaranlar verilir ve bu iki yönlü uyaranlar bu terapi yönteminin temellerindendir ve sonuç üstünde büyük bir etkisi bulunmaktadır. İki uyaran sayesinde beyinde bulunan iki yarım küre arasında bir bağlantı sağlanmaktadır. Bu nedenle kişiyi etkileyen kötü anılara hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır. Böylelikle O kötü ve kişinin psikolojisini etkileyen Anılar yerine güvende ve güçlü olduğunu hissettiren yeni bilgiler doldurulmaktadır. Fakat bu terapi yöntemi bir hipnoz çeşidi değildir çünkü gelen kişi terapi esnasında bilinci yerinde ve uyanıktır ve bu terapi yöntemi dünyada çok fazla kabul gören ve etkili olduğu için yaygın bir şekilde kullanılan bir terapi yöntemidir. Aynı zamanda Dünya üzerinde bu etkiyi kabul eden bir sürü sağlık kurum ya da kuruluşları bulunmaktadır. EMDR terapisini uygulabilmek ister iseniz EMDR terapi eğitimi almanız gerekmektedir. Eğer bu terapi eğitimini almak ister iseniz sizi bazı sorular karşılamaktadır. Bu sorular EMDR terapi eğitimi nereden alınmalı ve en iyi EMDR terapi eğitimi nereden alınırdır.

 

EMDR Terapi Eğitimi Nereden Alınmalı ?

EMDR eğitim programını almak isteyen kişileri bekleyen bir soru olan EMDR Terapi Eğitim ve Sertifikası Nereden Alınmalı sorusuna cevap olarak kişinin eğitim beklentisi karar vermektedir. Eğer iyi bir eğitim istiyor iseniz bu koşulu sağlayan kurumdan eğitim alınmalıdır.

 

En İyi EMDR Terapi Eğitimi Nereden Alınır ?

Eğitim ve sertifika koşullarınızı belirledikten sonra bu koşulları sağlayan kurumun araştırılıp bulunması ve o kurumdan eğitim alması gerekmektedir. Ama biz sizleri bulma zahmetinden kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!