KODLAMA VE ROBOTİK EĞİTMENLİĞİ ANKARA ÇAMLIDERE YAYALAR MAHALLESİ

Ankara Çamlıdere Yayalar Mahallesi Kodlama ve Robotik Eğitmenliği

Ankara Çamlıdere Yayalar Mahallesi Kodlama ve Robotik Eğitmenliği

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Robotik Kodlama, özellikle çocukların ve gençlerin ilgisini hızlı bir şekilde üzerine çekmeyi başarmış yeni bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada robot ifadesinden kast edilen genellikle aklımızda oluşan elleri ve kolları olan bir cihazdan daha fazlasıdır. Robot terimi ile birbirinden farklı mekanik cihazlar kast edilmektedir. Kodlama ise bir mekanizmadan yapılması istenen şeylerin sistematik bir şekilde öğretilen talimatlar bütünü olarak nitelendirilir. Kodlama için elimizde mevcut olan bütün teknolojileri anlamamızı sağlayan dil de diyebiliriz. Robotik ve Kodlamayı bir araya getirdiğimizde bu Robotik Kodlama‘nın ana hedefinin mekanik diye nitelendirilen cihazlara birtakım görevleri yerine getirebilme özelliği kazandırmak olduğunu söyleyebiliriz. Yani robotik kodlama robot yazılımı geliştirmeye yönelik çalışmaları içerisine almaktadır.

Robotik Kodlama Eğitimi ve Faydaları

Robotik kodlama eğitimi ülkemizde henüz yeni yeni gelişmekte olan bir alan olmasına rağmen hızlı bir şekilde popüler olmaya başlamıştır. Eğitimin özellikle bazı okullarda ders müfredatlarına da yerleştirilmiş olması ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından da okullarda yaygınlaştırılmaya çalışılması Robotik Kodlama‘nın önemini arttırmış durumdadır. Bu eğitim ile birlikte çocuklara; analiz, problem çözme, eleştirel bakabilme, sistematik düşünme ve iş birliği içerisinde hareket etme becerisi kazandırmak amaçlanır. Bunun yanı sıra çocukların hayal güçlerinin ve ince motor becerilerinin gelişmesine de katkı sağlar. Bakıldığında Robotik Kodlama Eğitimi‘nin çocuklar için faydası hem çok çeşitli hem de uzun vadelidir.
Robotik Kodlama Eğitimi ile çok küçük yaşlarda olan bir çocuğun bile bir robotu başından sonuna kadar tasarlayıp, kodlama becerisi kazandırılması hedeflenir. Eğitimin içerisinde robotların tasarımını, bileşenlerinin nasıl bir araya getirilmesi gerektiğini, yazılım programının nasıl hazırlandığını ve benzeri sistemlerin nasıl yapılması gerektiğini içeren sistemler yer alır.

Ankara Çamlıdere Yayalar Mahallesi Kodlama ve Robotik Eğitmenliği ile farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara Kodlama ve Robotik Eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır.

Ankara Çamlıdere Yayalar Mahallesi Kodlama ve Robotik Eğitmenliği Bilgi Almak İçin Lütfen Arayınız: +90 555 072 14 06

× Bizimle İletişime Geçin!