MEB Onaylı Yaşam Koçluğu Sertifikası

ankara yaşam koçluğu eğitimi

MEB Onaylı Yaşam Koçluğu Sertifikası İçerikleri Nelerdir ?

MEB Onaylı Yaşam Koçluğu Sertifikası içerikleri nelerdir yaşam koçluğu sertifikası almak isteyen kişilerin eğitim içeriği hakkında soru sorduğu bir soru olan yaşam koçluğu sertifikasını hep onaylı eğitim içerikleri nelerdir sorusu sayesinde kişiler yaşam koçluğu sertifikası alacakları vakitte hangi konular üzerinden dersler göreceğini ve hangi alanlar üzerinde uzmanlaşın donanım sahibi olacağını öğrenmektedir. Peki yaşam koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz: Aile modelleri, etkili soru sorma sanatı, algı oluşturma, öfke ve stres yönetimi, zaman yönetimi planlaması, sınav kaygısıyla baş etmek, dikkat ve odaklanmayı geliştirme, problem çözme, anlaşmazlık yönetimi, uzlaşma, etkili anne baba nasıl olmalı, aile ile iletişim çatışmalarının yönetimi, bütünsel dinleme ve empati kurma, koç’un ilişki kurması güven ve uyum inşası, mentorluk kimlere uygulanabilir, bağımlılık ve olası durumlarla baş etme etkin mentorun kazanımları gibi eğitim içerikleri yaşam koçluğu sertifikası eğitimi içerisinde bulunmaktadır.

 

Kimler Yaşam Koçu Olabilir ?

Yaşam koçluğu sertifikası almak isteyen kişilerin sıkça sorduğu bir soru olan kimler yaşam koçu olabilir sorusu da elinde kişiler kimlerin yaşam koçları olduğu hakkında bilgiler edinmektedir. Peki kimler yaşam koçu olabilir: Koçluk hizmeti vermek isteyen kişiler, bireylerle iletişimini daha iyi bir konuma getirmek isteyen kişiler, yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyen kişiler, eğitimciler, özel eğitmenler, hayatlarında kendisini geliştirmek adına destek isteyen kişiler, hayatının dizginlerini eline almak ve hedefleri doğrultusunda hızlı bir şekilde ileriye gitmek isteyen kişiler, yaşam koçluğu sertifikası eğitim programına katılarak eğitim alabilir yaşam koçluğu sertifikası da sahibi olabilirler.

 

Yaşam Koçu Neler Yapar ?

Yaşam koçu neler yapar yaşam koçları kişilerin performansların nasıl bir ileri seviyeye taşıyacaklarını ile ilgilenmektedir. Yaşam koçları psikiyatristlerin veya psikologların ilgilendi anormal hareketler dahilinde psikolojik rahatsızlıklara ve sorunlar ile ilgilenen bir dal değildir bu dalın dışında kalan normal davranış sergileyen kişiler yaşam koçluğu alabilir yaşam koçları kişilerim potansiyelleri doğrultusunda onlar için en uygun yol haritaları hazırlanmaktadır. Kişiler yaşam koşullarıyla beraber daha mutlu daha sağlıklı daha başarılı bir yaşama adım atmaktadır. O yüzden yaşam koçları günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir çünkü kişiler günümüzde yaşamış olduğu sorunlar çerçevesinde rehber arama konusunda oldukça sıkıntı yaşamaktadır ve bu yüzden yaşam koçlarının başvurmaktadırlar.

 

Yaşam Koçluğu Sertifikamıza Katılmak İçin TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!