Montessori Eğitimi ve Sertifikası Programı

Montessori Eğitimi ve Sertifikası

Montessori Eğitimi Ne Demektir ?

Öncelik ile Montessori eğitiminin ne demek olduğunu açıklayarak başlamak istiyorum. Montessori eğitimi İtalya’nın ilk kadın doktoru olan Maria Montessori kendi kuralları çerçevesinde oluşturduğu bir eğitim çeşididir. Maria Montessori bir pedagog olmasının verdiği kabiliyetler ile çocukların hem ihtiyaçlarını anlayabilmiş hem onlar için özel alan oluşturmanın temellerini bulmuştur. Bu bağlamlarda her çocuk için kendi ilgi alanları dahilinde öğrenme tarzı ve hızı bakımından çocuklara göre inşa edilmiş bir program ile çocukların gelişim sürecine ilerletmeye çalışan bir modeldir. Montessori eğitimi bu eğitimin amaçları ise Eğitim alan çocukların eğitim sonucu kendi kendine yetebilmesi ve kendileri için potansiyel barındıran karakterinin oluşturmasını sağlayabilmektir ve bu şekilde çocuklar Eğitim sonucu soru sorabilen ve bu sorduğu sorular karşısında cevap arayan birer birey olabilmektedir. Çocukları yetiştiren bu eğitim modeli akademik alan olarak değil sosyal ve duygusal alanda geliştirerek diğer insanlara ve çevresinde bulunan her şeye saygılı olan üretmekten çekinmeyen mutlu birer birey yetiştirmektedir. Bunlar ile birlikte Montessori eğitiminin çocuklara kattığı özellikleri bir toplayacak olur isek şu şekilde özetleyebiliriz: Üretken olabilmek çalışma zevki kazanmak dikkatlerini konsantre bir şekilde yoğunlaştırmak toplumsal bir varlık olabilmek stres ve kaygıları dışarı rahat bir şekilde vurabilmek sorumluluk sahibi olabilirdik, özgüven duygusu geliştirmek, disiplinli olabilmek, kendilerine saygılarını kazanabilmek, problem tanıyabilmek gibi özellikler eğitim sonucu çocuklara verilmektedir. Fakat bu eğitim almak isteyen ebeveynler ve çocuklar için iki adet önemli soru ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorulardan biri en iyi Montessori Eğitimi ve Sertifikası Programı hangi kurumdan almalıyım ve Montessori eğitimi nereden alınmalıdır.

 

Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli Montessori Eğitimi Programı Nereden Alınır ?

Karşınıza gelen sorulardan biri olan Montessori Eğitimi ve Sertifikası Programı nereden alınmalının cevabı çocukları alacağın eğitimin kalitesine göre seçilmelidir. Bu şekilde eğitim alan çocuklar eğitim kalitesinin seviyesine göre özellikler edinmektedir. Ve bu sayede özellikleri kaliteli bir şekilde benimseyen çocuklar daha iyi bir şekilde gelişmektedir.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli En İyi Montessori Eğitimi Hangi Kurumdan Almalıyım  ?

Kurumları seçebilmek için belirlemiş olduğunuz şartlar çerçevesinde sizin için en kaliteli olan kurumu araştırma yolu ile bulmanız gerekmektedir. Bu sayede en iyi koşullarda çocuklarınız eğitim görebilirler. Ama biz sizleri bu araştırmadan kurtararak en iyi ve en güvenilir eğitimi sunmaktayız.

Eğitimi incelemek ve satın almak için: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/montessori-egitimi-80-saat/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!