Online Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi

Online Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı

Eğitim Koçluğu Sertifikası Eğitim İçerikleri Nelerdir ?

Online Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitim almak isteyen kişiler öğrenci koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir sorusuyla beraber bu sertifika programına katıldıkları takdirde hangi eğitim içerikleri üzerinden bilgi ve donanım sahibi olabileceklerini öğrenmektedirler. Bu yüzden bu soru sertifika programına katılmak isteyen kişiler adına oldukça önemli bir sorudur. Bunun yanı sıra kişiler bu sertifika programından ayrıldığında mesleki yeterliliği de sağlayabilecek konuma gelmektedirler. Bu yüzden bu soru yine üstüne basmakta gerek var ki oldukça önemlidir. Peki eğitim içerikleri nelerdir şu şekilde bazılarını sayalım: Zaman yönetimi, sınav teknikleri, motivasyon, çoklu zeka kuramı, ergenle etkili iletişim, aile ile etkili iletişim, kişilik yapısı ve türleri, öğrenci koçluğu sistemi, sınav sistemi, eğitim sistemi, ergenlik özellikleri ve gelişim süreci, kariyer planlaması ve hedef belirleme, çatışma çözme becerisi, stresle başa çıkma, dikkat, konsantrasyon, sorumluluk bilinci, motivasyon, sınava hazırlık sürecinde öğrenci takibi, ders çalışmaya yönelik hazırlık süreci ve çalışma ortamı, planlı ve programlı çalışma teklifleri, atılganlık eğitimi, pozitif yaşam becerileri, kendini ifade edebilmenin önündeki engelleri, akran baskısı, hayır diyebilme becerisi, öğrencinin doğru karar verme, yeteneklerinin geliştirilebilmesi, diksiyon, problem çözebilme yeteneğinin geliştirilmesi, analitik düşünme ve analiz edebilme yeteneğinin geliştirilmesi, etkin okuma dinleme ve not tutma, öğrencinin kendini keşfetmesine yardım etmek gibi eğitim içerikleri öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitim içerisinde bulunmaktadır.

 

Online Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Kimler Alabilir ?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı için sorulan bir soru olan onların eğitim koçluğu sertifikası kimler alabilir sorusu altında kişiler öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alıp alamayacakları hakkında bilgi sahibi olabilirler. Peki kimler öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alabilir şu şekilde bazılarını sıralayalım: Bireylere hedefleri doğrultusunda yardımcı olmak isteyen kişiler, herhangi bir eğitim kurumunda çalışanlar Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri, öğrencilerle iletişimini güçlendirmek isteyenler, koçluk hizmeti vermek isteyenler, okullarda eğitim ve öğrenci koçluğu yapmak isteyenler gibi kişiler öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi alabilir.

 

En İyi Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nereden Alınır ?

Peki en iyi öğrenci koçluğu eğitimi nereden alınır bu soruya verilecek cevap size aslında kişiye bağlı olsa dahi şu şekilde cevap verebiliriz. Üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış bir programa sahip eğitim kurumları ile birlikte kişiler eğitim alabilir ve sertifika sahibi olabilir ve bu sayede  kendileri adına en iyi eğitim almış olabilirler.

 

Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programımıza Katılmak İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!