Oyun Terapistliği Eğitimi ve Sertifika Programı Nedir?

oyun terapistliği eğitimi

Oyun Terapisti Olmak İçin Ne Gerekli ?

Oyun Terapistliği Eğitimi Günümüzde en çok incelenen eğitimler arasındadır. Oyun terapisi eğitimi adına oyun terapisti olmak için ne gerekli sorusu sorulmaktadır. Bu soruyla beraber kişiler oyun terapisti olmak adına neleri karşılamaları gerektiğini öğrenmektedir. Kişiler oyun terapisti olabilmek adına oyun terapisi eğitimi almalı ve bu alan içerisinde bir belge sahibi olması gerekmektedir ve bu belge ve donanım sayesinde kişiler oyun terapisti olabilir ve bu alandaki çalışma hayatına atılabilir. Oyun terapisti olmak adına kişilere mesleki yeterlilikleri sağladıkları takdirde iş kurumları içerisinde kendine yer bulabilmektedir ve bununla beraber bu alandaki donanımlarını ve bilgilerini kişilere aktarabilirler. Kişiler oyun terapisiyle beraber anaokulları ve kreşlerde özel danışmanlık merkezlerinde hastanelerde ve özel eğitim merkezleri gibi yerlerde çalışabilirler ve bu alanlar içerisinde istihdam sağlayabilirler yani kişiler hem sağlık sektöründe hem de eğitim sektörü içerisinde kendine yer bulabilirler. Oyun Terapistliği Eğitimi ve Sertifikasını indirimli almak için hemen iletişime geçiniz.

 

Oyun Terapisi Eğitiminin Amacı Nedir ?

Oyun terapisi eğitiminin amacı nedir oyun terapisi eğitiminin amacı kişileri oyun terapisti olarak kılmanın yanı sıra kişilere bazı kazanımlar verme gibi bir amaçları vardır. Bu kazanımlarla beraber kişiler bu alanda bilgi ve birikim sahibi olmaktadır. Peki bu kazanımlar nelerdir şu şekilde sıralayalım: Aile ile yeni sosyal ve ilişkisel beceriler geliştirmek, duyguları deneyimlemek ve ifade etmeyi öğrenmek, öz yeterlilik geliştirmek empatiyi geliştirmek ve diğerlerinin düşüncelerine ve duygularına saygı göstermek, kendi davranışları için daha sorumlu olmak ve daha etkin stratejiler geliştirmek, sorunlara yeni ve yaratıcı çözümler geliştirmek kendisi ve diğerleri adına saygı ve kabul geliştirmek gibi kazanımları oyun terapisi eğitimi kazanımları arasında yer almaktadır.

 

 

Üniversite Onaylı Oyun Terapisi Sertifikası Eğitim İçerikleri Nelerdir ?

Oyun terapisi eğitimi adına üniversite onaylı oyun terapisi sertifikası eğitim içerikleri nelerdir sorusu sorulmaktadır. Bu soruyla beraber kişiler oyun terapisi eğitimi içerikleri üzerinden hangi bilgi ve donanımları edinecekleri hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Peki oyun terapisi eğitim içeriklerine nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Yönlendirilmiş oyun terapi, ilk terapi görüşmesi, yaşa göre oyunlar, oyun odasının özellikleri, oyuncak çeşitleri, oyunun yapısal temelleri, çocuk için terapistin anlamı, oyunun tanımı ve önemi, oyun ve önemi oyun materyallerinin özellikleri, oyunu etkileyen faktörler, oyuncakların sınıflandırılması, terapi odasında çocukların sorduğu sorular gibi eğitim içerikleri oyun terapisi eğitimi içerikleri arasında yer almaktadır.

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin:

Oyun Terapisi Eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!