Pilates Eğitmenliği Sertifikası Kullanım Alanları

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Kullanım Alanları

MEB Onaylı Pilates Eğitmeni Belgesi Nasıl Alınır ?

Pilates günümüzde bayanlar tarafından özellikle tercih edilmesinin yanında oldukça popülerleşmiş bir egzersiz hareketidir. Pilates nedir derseniz Joseph Hubertus Pilates tarafından bulunmuş, omurga ve vücudun daha düz bir şekilde durmasını sağlayarak bütün kas gruplarını çalıştıran bir egzersiz sistemidir. Pilates bu gibi vücut bütünlüğünün yanı sıra zihin ve beden bütünlüğünü de ele almaktadır. Bu sayede kişiler nefes ve hareket sistemleri, koordinasyon ve denge, eklem ve kemikleri uzun süre boyunca koruyabilmek için kasları güçlendirip, esneme ve karın kaslarının güç kazanması gibi özelliklerin kişilerin bedenlerine kazandırmasını sağlamaktadır. Yani pilates hem fiziksel güç hem de zihin açısından gelişim sağlayan bir egzersiz sistemidir. Aynı zamanda pilates kişilerin sakatlanma riskini de azaltmaktadır. Eğer nasıl pilates eğitmeni olabilirim derseniz öncelikle MEB onaylı pilates eğitmeni belgesi nasıl alınır sorusunu cevaplamalısınız. Bu sorunun cevabı ise kurumlar tarafından verilen pilates eğitmenliği sertifika programını katılmaktır. Bu sayede MEB onaylı pilates eğitmenliği yapabilirsiniz.

 

MEB Onaylı Pilates Eğitmeni Belgesi Nasıl Alınır

 

Herkes Pilates Eğitmeni Olabilir Mi ?

Günümüzde kişiler tarafından MEB onaylı pilates eğitmeni belgesi nasıl alınır gibi sorularının yanında herkes pilates eğitmeni olabilir mi gibi sorular da kişilerin karşısına çıkmaktadır. Bu sorunun cevabı ise önce pilatesi uzun bir süre yapmanız veya nasıl yapılabildiğine dair bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra pilates eğitmenlik eğitimi kurslarına katılabilirsiniz. Bu eğitim kursları için herhangi bir şart veya herhangi bir üniversite şartı bulunmamaktadır. En az lise mezunu olan herkes bu eğitim kurslarına katılabilmektedir ve bu eğitim sonucu pilates hocası olabilmektedir.

 

MEB Onaylı Pilates Sertifikası Kaç Günde Alınır

 

MEB Onaylı Pilates Sertifikası Kaç Günde Alınır ?

MEB onaylı pilates eğitmenliği kursuna kayıt olmak isteyen kişilerin karşısına çıkan bir soru olan MEB onaylı pilates sertifikası kaç günde alınır sorusunun cevabı ise takribi 30 gündür. Kişiler 30 gün boyunca 120 saatlik sertifika kursları almaktadır. Bu sayede kişiler plakası hakkında teorik ve pratik bilgiler dahilindeki bütün bilgilere öğrenmiş olurlar ve bunun sonucunda pilates hakkında bütün kazanımların sahibi olurlar. Bunun yanı sıra bu kursa katılan kişiler bazı durumlarda sınava tabi tutulabilmektedirler ve bu sınavda minimum taban puanlarını almaları gerekmektedir. Bu sayede sertifika sahibi olabilirler. Kişiler aynı zaman da bu eğitim sonucu pilates hocalığı yapmaya da başlayabilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!