Wisc-R Zeka Testi Eğitimi Sertifikası

wisc-r zeka testi eğitimi

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi Sertifikası Ne Demektir ?

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi revaçta olan eğitimlerden biridir. Bir sertifika kursu olan WISC – R Zeka Testi uygulayıcı sertifika eğitimi ile bu alanda görev yapabilecek veya yapmak isteyen kişilere çocuk gelişimi ve çocuk psikolojisi alanında uzmanına uzmanlaşmak isteyen kişilere verilen bir zeka testi eğitimidir. WISC – R Zeka Testi uygulayıcı eğitimi ile hem bu test yöntemi hakkında tüm teknik ve pratik bilgilere direkt olarak öğrenir ve bu bilgiler eşliğinde nasıl uygulama yapacaklarını örnekler üstünde uygularlar. Bu sertifika ile bu test ortamında yapılan testleri uygulama yorumlama ve raporlama konusunda uzman birer kişi olabilmektedirler. Peki WISC – R Zeka Testi nedir 6 ile 16 yaş grubuna yönelik yapılmış bir zeka testidir. 12 adetten oluşan bir test yöntemi olan WISC – R Zeka Testi 6 sözel, 6 performans testten oluşmaktadır. Bu testlerin sonucundan kişinin IQ seviyesini belirlemede kullanılan geçerliliği ve güvenilirliği olan bir test modelidir fakat bu zeka testini uygulamak için bu alanda sertifika sahibi olan uzmanlar gerekmektedir. Wisc-R Zeka Testi Eğitimine kimler katılabilmektedirler derseniz şöyle sıralayabiliriz: Psikoloji mezunları ve psikoloji öğrencileri Sosyoloji mezunları ve sosyoloji öğrenenleri sosyal hizmet mezunları ve de sosyal hizmet öğrencileri, çocuk gelişimi uzmanları, özel eğitim uzmanları, rehber öğretmenler, aile danışmanları, çocuk gelişim uzmanları, PDR mezunu ve bir diğer öğrencileri çocuk ve ergen psikiyatristleri ve bu alanda çalışan kişiler bu eğitim programına katılıp sertifika sahibi olabilmektedir. Eğer bu sertifikayı almak ister iseniz bazı sorulara yanıt vermeniz gerekmektedir. Bu sorular WISC – R zeka testi eğitim sertifikası nereden alınmalı ve en iyi WISC – R zeka testi eğitim sertifikası hangi kurumdan almalıyımdır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli WISC – R Zeka Testi Eğitim Sertifikası Nereden Alınır ?

Bu sorulardan ilk yanıt vermeniz gereken bir soru olan WISC – R zeka testi eğitim sertifikası nereden alınmalı sorusuna cevap olarak eğitim ve sertifika bazında cevap vermeniz gerekmektedir. İyi bir uzman olmak ister iseniz size bu kalitede eğitim veren kurumdan eğitim almanız gerekmektedir. Aynı zamanda alacağınız sertifikanın da üniversite onaylı olması önemli bir detaydır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli En İyi Wisc-R Zeka Testi Eğitimi Sertifikası Hangi Kurumdan Almalıyım ?

Sertifika ile eğitim için gerekli koşulları belirledikten sonra eğitim kurumunu araştırıp bulunduktan sonra o kurumdan eğitim almanız gerekir. Ama biz sizleri bulma zahmetinden kurtararak en kaliteli ve en uygun eğitimi sunmaktayız.

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/wisc-r-zeka-testi-egitimi-sertifika-programi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!