Cinsel Terapi Sertifikası ve Eğitimi Programı

Cinsel Terapi Sertifikası

Cinsel Terapist Olmak için Ne Yapmalı ?

Cinsel terapist olmak için ne yapmalı cinsel terapist olmak adına kişilerin cinsel terapi eğitimi alması ve cinsel terapi sertifikası olması gerekmektedir. Peki cinsel terapi eğitimi sertifika kursları amaç olarak kişilere verir cinsel terapi eğitimlerinin amacı cinsellik, cinsel bozukluklar, cinsel kimlik durumları, cinsel gelişim, cinsel yönelim, cinsel istismar, profiller ve cinsel işlev bozuklukları alanı içerisinde sorun yaşayan kişilerin tedavisi alanında cinsel terapist olarak çalışabilecek ve toplumun bu konuda bilgilendirilmesini de görev alabilecek sağlık ve ruh sağlığı personellerinin özel bir eğitim almasına katkıda bulunmaktadır. Cinsel terapi uygulayıcı sertifika programlarıyla beraber kişiler psikoloji alanında danışmanlık ve tedavi hizmetleri veren profesyonellerin kişisel gelişimlerini sağlamak adına ve mesleki yeterliliklerini tamamlamak adına önemli bir adımdır aynı zamanda bu eğitime katılan kişiler cinsel terapi hakkındaki sorulara da cevap bulabilmektedir.

 

Cinsel Terapi Sertifika Programı

Cinsel Terapi Sertifikası Kaç Saat Olmalı ?

Cinsel terapi sertifikası kaç saat olmalı cinsel terapi sertifikası 60 günlük bir sertifika programıdır bu sertifika programları içerisinde 120 saatlik sertifika dersleri verilmektedir. Bu sertifika süresi içerisinde cinsel terapi eğitimi verilmektedir. Peki cinsel terapi eğitimi nedir cinsellik kişiler arası içerisinde iletişimin en özel olduğu bir ifade biçimidir. İnsanların yaklaşımları içerisinde kişisel ve cinsel özgüven duygusu, olumlu cinsel duygular, cinsel konuşma ve davranış olarak ifade şeklinde bulunmaktadır. Kişilerin cinsellik algıları ise kişilik özelliklerinden ve içinde yaşamış oldukları kültürel yapı ve gelişiminden olumlu veya olumsuz bir şekilde basit bir yönde etkilenebilmektedir. Toplum içerisinde cinsellik cinsel fizyoloji anatomi kadın ve erkek cinselliği konuları içerisinde yaygın olan yanlış inançlar cinsel sorunların gelişiminde oldukça önemlidir bu tüm bu faktörler içerisinde kişiler cinsel sorunların ortaya çıkması konusunda zeminin olduğunu görebilir.

 

Cinsel Terapi eğitimi

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Cinsel terapi uygulayıcı eğitimi başvurusu nasıl yapılır cinsel terapi eğitim başvurusu eğitim kurumları üzerinden başvurulabilir ve cinsel terapi eğitimi alarak cinsel terapi sertifikası sahibi olabilirler ve bu sayede cinsel terapi eğitimi alan kişileri mesleki yeterliliği sağlamış olurlar. Peki kimler cinsel terapi eğitimi alabilir: Hemşireler, sosyal hizmet uzmanları, psikolojik danışmanlar, dördüncü sınıf psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğrencileri, psikologlar, uzman asistan ve pratisyen hekimler, aile danışmanlığı eğitimi almış olan kişiler cinsel terapi eğitimi alabilmektedir.

 

 

Eğitimi İncelemek ve Başvurmak İçin: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/cinsel-terapi-sertifika-programi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!