Masal Terapi Eğitimi ve Sertifika Programı Hakkında

masal terapisi eğitimi

Masal Terapi Eğitimi Nedir ?

Masal terapi eğitimi nedir? Masal terapisi çocuklar adına tropik amaç ile kullanılan çocuk masalları ile gerçekleştirilen bir terapi yöntemidir. Seçilen masalların çocukların ruh sağlığı gelişimini destekleyecek ve tamamlayıcı unsurlar içermesi doğrultusunda bir altyapıya sahip olması gerekmektedir. Diğer oyun terapisi teknikleriyle beraber kullanıldığı takdirde masal terapisi oldukça etkili sonuçlar elde edilmesine yardım etmektedir. Masal terapisi sertifikası alan katılımcılar masal terapisinin diğer psikolojik tekniklerin işe yaramadığı alanlar içerisinde yardımcı olacağına ve eğitim davranış düzeltme yetiştirme ve karakterlerin gelişimi sorunların kaynağını bulmak adına çocuk masallarının kaynaklarını ve içeriğini kullanan bir psikolojik yönü de olduğunu öğrenmektedir. Masal terapisi eğitimi alan katılımcılar masal terapisinin tekniklerini öğrenip masalın iç dünyasına girer ve çocuklar için masalın nasıl bir öneme sahip olduğunu kavranır. Kendisine saygısı olan farkındalık bilincinde olan çocukların yetişmesine de katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte öğrenilmiş olan yöntem ve tekniklerle çocukların psikolojik travmatik ve davranışsal bozukluklar gibi durumlar içerisinde masal ile fayda sağlamayı öğrenmektedir.

 

Masal Terapisti Nasıl Olunur ?

Masal terapisti nasıl olunur? Masal terapistliği yeni yeni ortaya çıkan bir özel meslek türüdür. Masal terapisti olmak adına kişiler öncelik olarak trafik olması gerekir. Masal terapistliği yapmak isteyen kişilerin yapılan masal terapisi, sertifika programları dahilinde katılarak eğitim alması ve sertifika sahibi olması gerekmektedir. Eğitim sonunda ise alınan sertifika sayesinde kişiler masal terapisti olarak çalışma imkanı da bulurlar. Masal terapisti olarak çalışmak adına kurumların size vermiş olduğu masal terapisi eğitimi programlarına başvurmanız ve eğitim sonucu sertifika sahibi olmanız gerekmektedir.

 

Masal Terapisi Eğitimini Kimler Alabilir ?

Masal terapisi eğitimini kimler alabilir masal terapisi eğitimini kimler alabilir sorusuyla beraber kişiler masal terapisi eğitim almak istedikleri takdirde kimlerden alıp alamadığı hakkında bilgi edilmektedirler. Bu bilgiler çerçevesinde de kişiler masal terapisi eğitimi alabilen kesimin içinde olup olmadıkları düzeyde ve şart ve koşullara bağlı olarak masal terapisi eğitimi almak adına kararlılıklarını geliştirebilirler. Peki kimler masal terapisi eğitimi alabilir şu şekilde sıralayalım: Psikologlar, doktorlar, aile danışmanları, pedagoglar, okul öncesi mezunları, özel eğitim uzmanları, psikolojik danışmanlar, çocuk gelişim uzmanları, kreşte çalışan personel ve bu bölümlerde eğitim gören öğrenciler ve ilgi duyan ebeveynler, rehber öğretmenler, psikiyatrlar, sağlıkçılar, sınıf öğretmenleri, sosyal hizmet uzmanları masal terapisi eğitimi alıp sertifika sahibi olabilirler.

 

 

Eğitimi İncelemek veya Başvurmak İçin: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/masal-terapisi-egitimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!