Eczacı Kalfalık Sertifikası Nereden Alınır

Eczacı Kalfalık Sertifikası Nereden Alınır?

Eczacı Kalfalık Sertifikası Nereden Alınır sorusu eczane yardımcısı / kalfası olmak isteyen kişiler tarafından sürekli sorulmaktadır. Bu eğitim programını online olarak Türkiye’nin her şehrinden bize başvurarak alabilirsiniz. Üniversite onaylı ve E-devlet üzerinden sorgulanabilir sertifikanızı da bizden alabilirsiniz. Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz.

 

Eczacı Kalfası Kimler Olabilir?

Eczane kalfaları adına eczacı kalfası kimler olabilir? Sorusu sorulmaktadır. Bu soru çerçevesinde kişiler eczacı kalfaları kimler olup olamadığı hakkında bilgi edinmektedir. Peki eczacı kalfası kimler olabilir? Eczacı kalfaları olmak adına kişilerin eczacı yardımcısı eğitimi alması ve eğitim programlarıyla beraber sertifika sahibi olması gerekmektedir. Bu doğrultuda diploma olarak ilkokul diplomasına sahip olan herkes eczacı yardımcılığı eğitimi alabilir ve bu eğitim sonucu sertifika sahibi olabilir. Yani ilkokul diploması sahip herkes eczacı kalfası olabilmektedir. Peki eczacı yardımcılığı nedir? Eczacı yardımcılığı bir nevi kişilerin eczacı asistanlığı yapmasıdır. Eczacının gözetiminde eczanedeki işlerin yürütülmesini sağlamaktadır. Eczanede müşterileri karşılamak reçetelerde ki ilaçları hazırlamak ilaçların satış işlemlerini yapmak gibi eczacı yardımcılığını yapan kişilerin görevleri bulunmaktadır ve bu görevler karşı çerçevesinde kişiler bu iş alanları içerisinde çalışabilmektedir.

 

Eczacı Yardımcısı Olma Şartları Nelerdir?

Peki eczacı yardımcısı olma şartları nelerdir? Eczacı yardımcısı olmak adına kişilerin eczacı yardımcılığı sertifika programlarına katılması ve sertifika programlarına eğitim alarak sertifika sahibi olması gerekmektedir. Bu şartlar doğrultusunda kişiler eczacı yardımcısı olabilir. Peki eczacı yardımcısı sertifika programlarına katılmak için herhangi bir şart bulunmakta mıdır? Eczacı yardımcısı sertifika programlarına katılmak adına kişilerinin önünde sadece bir koşul bulunmaktadır. O da ilkokul diploması sahibi olmak bu diploma sahibi oldukları takdirde kişiler eczacıya yardımcısı sertifika programlarına katılabilir ve buradan aldıkları sertifikayla beraber kamu ve özel hastaneler içerisinde çalışarak kendileri adına bir istihdam alanı oluşturabilirler.

 

Eczacı Asistanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Eczacı asistanı olmak isteyen kişiler eczacı asistanlığı sertifikası ne işe yarar sunu sormaktadır. Bu sertifikanın ne işi yarada hakkında bilgi sahibi olan kişiler eczacı asistanı olmak adına önemli bir yol kat etmektedir. Eczacı asistan da sertifika sahibi olan kişiler eczacı asistanı olarak çalışabilmektedir. Bunun yanı sıra eczacı asistanı olan kişilerin eczaneler içinde yapmış olduğu bazı görevler bulunmaktadır. Bu görevlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz: İlaçların son kullanama tarihlerinin takip eder, fiş faturalama ve cari süreçleri takip eder, bilgisayarda yazılımlar ve programlar üzerinde ihtiyaç olması halinde gerekli çalışmalar yapar, Reçetesiz sunula bilen ilaçlar hakkında hastaya bilgi verir, ilaçların son kullanama tarihlerinin takip eder, ilaçların bulunduğu rafları düzenler, eczacı kontrolünde ilaçların siparişini verir ilaç stoklarını takip eder, eczanenin ön muhasebe işlerine bakar.

 

Eczane Kalfalık Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!