Kodlama ve Robotik Eğitmenliği Sertifikası Nedir?

Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası nedir kişiler kodlama ve robotik eğitmeni eğitim adı altında çalışmak istedikleri takdirde alması gereken sertifikanın ismidir. Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası peki kodlama ve robotik eğitmenliği sertifika kursu nedir şu şekilde açıklayalım: Eğitim programları içerisinde farklı bölgelerde görev yapan uygulayıcılara, robotik kodlama eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla ilgili bilgi beceri ve yetkinlikleri kazandırmak amacıyla verilen bir kurstur. Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası kursu aynı zamanda geleceğimiz olacak olan çocuklarımızı geleceğin teknolojisini anlatmak adına robotik eğitmeni yetişmesini sağlamaktadır. Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifika kursları robotik eğitmenliği eğitimi ise bireylere problemlere çok yönlü çözümler sunmak adına sistematik düşünmeyi, olayları ilişkilendirmek, farklı ve yaratıcı düşünmek, takım çalışması yapabilme, problem çözme odaklı olmak ve eleştirel düşünebilme gibi özellikler de kazandırmaktadır. Teknolojinin hızla geliştiği bir süreç içerisindeyiz ve Milli Eğitim Bakanlığı da kodlama dersleriyle bu gelişimi yakalamak adına bir adım atmak istemektedir. Bu sayede Milli Eğitim Bakanlığı kodlama derslerine verilen destek sayesinde devlet okulları ve özel okullar içerisinde de kodlama ve robotik dersi oldukça yaygınlaşmış bir durumdadır.

 

Kodlama ve Robotik Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası ne işe yarar kişiler mesleki yeterliliği sağladıkları ve sertifika sahibi oldukları takdirde bazı çalışabilecekleri alanlar bulabilmektedir peki bu alanlar nelerdir şu şekilde sayalım: Halk Eğitim merkezlerinde kurs açabilme, Milli Eğitim Bakanlığında kurs ve egzersiz açabilmek, girişimci iseniz yeni bir robotik atölye açabilme, öğretmen iseniz özel kolej ve devlet okulları içerisinde okul sonrası eğitim kurumlarında çalışabilir, akademisyen iseniz yeni araştırma alanları sağlayan çağdaş bir uygulamanın kapılarını aralayabilir, etüt merkezleri içerisinde-satranç merkezlerinde zeka oyunlarına ek olarak ders verebilir, hobi arayışı içerisindeyseniz renkli bir dünyanın kapılarını arayabilir, ebeveyn iseniz çocuklarınız ile robotik etkinlikler yaparak kaliteli zaman geçirebilir ve robotik takım koçu iseniz takımınızı dünya çapındaki turnuvalara hazırlayabilirsiniz. Yani kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası sayesinde kişiler oldukça fazla ilgi alanına sahip olmaktadır.

 

Kodlama ve Robotik Eğitmenliği E-devlet Üzerinden Sorgulana bilinir mi ?

Kodlama ve robotik eğitmenliği E-devlet üzerinden sorgulana bilinir mi sorusuna cevap vermek gerekir ise kişiler üniversite onaylı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da onay almış olan bir sertifika aldıkları takdirde e devlet üzerinden sorgulayabilirler.

 

Robotik Kodlama Eğitim Programına Başvurmak İçin TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!