İzmir Selçuk Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

İzmir Selçuk Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

İzmir Selçuk Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

 

Uzaktan Eğitim Fırsatı İle Eğitimini Al, Sertifikan Adresine Gelsin. En Uygun Fiyat, Hemen Ara!

 

İzmir Selçuk Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

Ankara Kariyer Polikliniğinden Öğrenci Koçu olmak isteyenlere büyük fırsat. Öğrenci Koçu olmak isteyip de gerekli eğitimlere katılacak zamanı olmayanlar için online eğitim fırsatı sunuyoruz. Uzaktan eğitim sistemi sayesinde internetin olduğu her yerden videoları takip edebilir ve ihtiyacınız olan eğitim sürecini zahmetsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı eğitimimizden Türkiye’nin her neresinde olursanız olun rahatlıkla katılabilme imkanına sahip olursunuz. Eğitimden yararlanmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olacaktır. 

 Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ni satın aldığınız takdirde aynı gün içerisinde sizlere bir eğitim paneli açıyoruz. Sizden tek istediğimiz panelde yer alan videoları izleyip bitirmenizdir. Alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından hazırlanan eğitim videolarında Öğrenci Koçluğuna dair bilmeniz gereken her türlü bilgi yer almakta olup online eğitimin, örgün eğitimde alacağınız eğitimden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Üstelik tablet, telefon, bilgisayar fark etmeksizin internetin olduğu her yerden eğitim videolarını takip edebilir ve eğitiminizi hem rahat hem de başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Ankara Kariyer Polikliniği

Piyade Mah. İstasyon Cad. 231-1
Etimesgut / ANKARA

İletişim: +90 555 072 14 06

Hafta İçi: 09:00 – 19:00

Hafta Sonu: 09:00 – 20:00

 

İzmir Selçuk Öğrenci Koçu Kimdir?

Ankara Kariyer Polikliniği  İzmir Selçuk Öğrenci Koçluğu eğitimi ile yüzlerce öğrencinin hayatına dokunma fırsatına sahip olacaksınız. Peki bir öğrenci koçu tam olarak kimdir, ne iş yapar?

Öğrenci Koçu öğrencinin kendini tanımasını ve kendi seçimlerini yapabilmesini sağlayan kişidir. Öğrencinin kendine uygun hedefleri belirlemesini ve bu hedeflere ulaşmak için hangi yolu kullanması gerektiğine dair gerekli yardımda bulunur. Bir Öğrenci Koçu henüz kendini keşfetme sürecinde olan gençler için bu süreci hızlandırmakla ve seçimlerini en doğru bir şekilde yapabilmelerini sağlamakla görevlidir. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemelerini sağlayarak onlara daha özgür düşünebilmenin kapılarını açar. Böylece öğrenciler kendilerini sınırlayan düşünce kalıplarından kurtularak daha özgür ve olumlu düşünce kalıpları ile hareket etmeyi öğrenirler. 

Çoğu öğrenci zamanını programlama hususunda problem yaşar. Bu da haliyle ders başarılarında olumsuz yönde bir etki oluşturur. Dolayısıyla bir Öğrenci Koçu öğrencilerin zamanlarını doğru bir şekilde kullanmalarını öğrenmeleri yönünde çalışmalar yürütmekle de görevlidir. Öğrencinin etkili bir program oluşturabilmesini ve bu programa uyma disiplini geliştirmesini sağlayacak faaliyetlerde bulunur. Bunları yaparken de öğrencinin dersleri, hobileri ve eğlence isteği arasında bir denge oluşturmaya özen gösterir. Özetleyecek olursak bir öğrenci koçu olmak demek öğrencinin sadece ders başarısını yükseltmeye yönelik çalışmalar yapmak demek değildir. Öğrenci Koçu olmak kişinin hem okul hem aile hem de sosyal hayatında daha dengeli, daha mutlu, özgüvenli ve başarılı olmasını sağlamak demektir. Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu Eğitimini tamamlamış olan bir Öğrenci Koçu başarı yolculuğunda öğrencinin yolunu aydınlatan kişidir. 

İzmir Selçuk  Öğrenci Koçu Olmak İçin Uzaktan Eğitim Yeterli Midir?

Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu Eğitimini almak istiyor fakat uzaktan eğitimin yeterli olup olmayacağı noktasında tereddütler mi yaşıyorsunuz? Şunu gönül rahatlığı ile belirtmek isteriz ki kurumumuz tarafından verilmekte olan uzaktan eğitimle örgün eğitim arasında yeterlilik bakımından hiçbir fark bulunmamaktadır. Üstelik uzaktan eğitimin örgün eğitime kıyasla getirileri oldukça fazladır. Özellikle de örgün eğitime zaman ayıramayacak olan kursiyerlerimiz için uzaktan eğitim eşsiz bir fırsattır. Günümüzde üniversitelerde bile uzaktan eğitim yolu ile eğitim verilmekteyken ve bu eğitimler sonunda bireyler lisans diploması almaya hak kazanırlarken, Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu Eğitiminin yeterliliği hakkında tereddüt etmenize hiç gerek yok. Çünkü ister örgün eğitim alın isterseniz uzaktan eğitim herhangi bir alanda uzmanlık elde etmenin tek yolu gerekli teorik bilgiyi elde ettikten sonra bu bilgileri uygulamaya dökmek olacaktır. Uygulama yapmak kişiye tecrübe kazandırır tecrübe kazanmak da alanın uzmanı olma yönünde ilerleme sağlar. 

Kimler Öğrenci Koçu Olabilir?

Öğrenci Koçu olmak için gerçekten bu işi yapmaya istekli olmanız birincil etkendir. Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu eğitimine;

 • Koçluk hizmeti vermek isteyenler,
 • Öğrencilere hedefleri ve seçimleri için yardımcı olmak isteyenler, 
 • Öğrencilere yol haritası belirlemek ve onlara destek olmak isteyenler, 
 • Eğitim verenler,
 • Öğrencilerle çalışanlar,
 • Öğrencilerle iletişimini güçlendirmek isteyen eğitimciler katılabilirler.  

Öğrenci Koçları Nerelerde Çalışabilir? 

Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz Devlet Üniversitesi onaylı bir koçluk sertifikasına sahip olurlar. Öğrenci Koçluğu mesleki yeterliliklerini elde ettiklerine dair bir belge olan bu sertifika ile gerekli kurum ve kuruluşlara iş başvurularında bulunma imkanına sahip olurlar. Almış olduğunuz bu eğitimle birlikte eğer eğitimci iseniz öğrencilerinize yönelik daha etkili çalışma faaliyetlerinde bulunabilir, onlara karşılaştıkları zorluklarla nasıl mücadele edebileceklerine dair destek olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu sertifikası ile farklı kurumlarda çalışma imkanı bulabileceğiniz gibi kendi özel koçluk merkezinizi de açarak eğitim faaliyetlerine başlayabilirsiniz. Öğrenci Koçluğu eğitimini tamamladıktan sonra elde edilen sertifikayla birlikte istihdam edilecek çalışma alanları şu şekildedir:

 • Devlet ya da özel okullar,
 • Koçluk ve Eğitim Merkezleri, 
 • Danışmanlık Merkezleri,
 • Etüd Merkezleri,
 • Halk Eğitim Merkezleri.

Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı ile Öğrencilerin potansiyellerini fark etmelerini ve kendilerini geliştirmelerini sağlamaya yönelik faaliyetlerde bulunabilir ve bu yönde destekleyici çalışmalar yürütebilirsiniz. Eğer sizler de Öğrenci Koçu olmak ve yüzlerce öğrencinin hayatına dokunmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olacaktır. Ankara Kariyer Polikliniği Öğrenci Koçluğu eğitimini satın alma işlemini web sitemizden gerçekleştirebileceğiniz gibi 0 555 072 14 06 numaralı iletişim hattımızı arayarak da ödemenizi yapabilirsiniz. Her türlü soru ve görüşleriniz için uzman ekibimiz sizlere gerekli destek ve yardımı sağlayacaktır. Her biri alanında uzman ekibimizle siz değerli kursiyerlerimize gereken hizmeti vermekten mutluluk duyarız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!