Montessori Eğitimi Sertifikası Alma Şartları Nelerdir?

Montesorri Uzmanlık Eğitimi

 

Montessori eğitimi sertifikası almak için herhangi bir ön koşul veya şart bulunmamaktadır. Montessori Eğitimi Sertifikası Alma Şartları Nelerdir sorusu sürekli sorulmaktadır. Yani bu doğrultuda montessori eğitimi sertifikası alma şartları nelerdir sorusuna cevap verilmiş olalım. Yani bu eğitimi almak için ilgi besleyen herkes montessori eğitim sertifikası adına kurumlara başvurabilir ve bu doğrultuda eğitim sonu sertifika kazanabilirler. Kişilerin sadece bu eğitimi alma istekleri bulunması yeterlidir fakat Montessori eğitimi sertifikasını genellikle alan bazı meslek grupları bulunmaktadır. Bu meslek grupları nelerdir şu şekilde sıralayabiliriz: Anaokulu öğretmenleri, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimciler, rehber öğretmenler, aile danışmanları, psikologlar öğretmenler, sosyologlar, hemşireler, doktorlar bu meslek dalları içinde bulunan kişiler oldukça fazla bir şekilde Montessori eğitimi sertifikası almaktadır. Bunun yanı sıra anında Montessori ilgi besleyen herkeste bu eğitim sertifikasını almaktadır.

 

Montessori Sertifikası Kullanım Alanları Nerelerdir ?

Montessori eğitimi sertifikası sahibi kişilerin Montessori sertifikası kullanım alanları nelerdir sorusu dahilinde sertifikanın hangi alanları içerisinde etkili olduğunu öğrenmektedir. Montessori sertifikası sahibi kişilerin Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar içerisinde kamu veya özel kurumlar dahilinde gerekli mesleki yeterlilikleri sağladıkları takviminde Montessori eğitmeni olarak çalışabilirler. Yani Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel kurumlar içerisinde kullanılabilen bir sertifikadır. Montessori eğitimi sertifikası yani bu bağlam içerisinde kişiler sertifika sahibi olduktan sonra bu alanları içerisinde kendine iş bulabilir ve iş buldukları takdirde hayatlarına bu eğitim dalı üzerinden devam edebilir.

 

Montessori Eğitimi Nereden Alınır ?

Montessori eğitimi nereden alınır sorusuna cevap vermek gerekirse Montessori eğitimi sertifikası adına eğitim veren eğitim kurumlarından Montessori eğitimi sertifikası alınabilir. Bu da bağlam üzerinden ilerleyecek olur ise Montessori eğitiminin üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış programlar dahilinde eğitim veren kurumlardan eğitim almak sizin adınıza daha da yararlı olacak bu sayede bu alan içerisinde oldukça donanımlı birer birey olabilirsiniz. Montessori eğitimi sertifikası içerisinde hem uygulamalı hem de normal ders içerikleri bulunmaktadır. Peki bu ders içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz: Montessori’nin ilk çocuk evi Montessori ilkokulu, Montessori bebek sınıfı, nezaket kuralları, kaşık kullanımı aktarma, misafir ağırlama, huni ile aktarma, maşallah aktarma kavramlar, elma toplama, dil gelişim kartları, Montessori metodunda emici zihin, Montessori eğitiminin amaçları, Montessori eğitim ilkeleri gibi eğitim içerikleri Montessori eğitimi sertifikası eğitimi içerisinde bulunmaktadır.

 

Montessori Eğitim Programımıza Başvurmak İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!