Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Ankara

uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Ne Demektir ?

Bir psikolog terapi eğitimi olan Bilişsel davranışçı terapi eğitimi günümüzde psikoterapi sisteminin iki dalgasının en sık bir şekilde kullanıldığı Çağdaş teknikleri teorik altyapıları bilimsel temelleri ve klinik uygulamaları dahilinde psikologlara bilgi aktarımı hedeflemektedir. Bu eğitim programı için katılan kişiler vaka örnekleri, örnek seans videoları, ders anlatımı, rol bazında canlandırmalar, sınıf içinde yapılan aktiviteler aracılığı ile çok fazla sayıda psikolojik sorun da nasıl bir şekilde Bilişsel davranışçı terapilerinin klinik ortamlarında uygulamayı yapacaklarını öğrenmektedirler. Kişiler uygulamalı olarak vaka formülasyonu ve terapi yöntemleri üzerinde bilgi ve kazanımlarını arttırırken bir diğer yandan ise klinik uygulamada hangi yöntemi seçmelerine bilimsel bakış açısı ve kültürler arası farklılıklar bilinci içerisinde yaklaşmayı da öğrenme şansına sahip olmaktadırlar. Uygulamalı bilişsel terapi eğitimlerinde genel olarak verilen belli başlı bilgiler ve konular vardır. Bu bilgiler ve konuları sıralayacak olur ise şöyle başlayabiliriz: Travmalar sonrası oluşabilen stres bozukluğu, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu için teorik ve pratik terapi becerileri, obsesif kompulsif bozukluklar, panik bozukluk, depresyon davranışı teknikler, bilişsel teknikleri, bilişsel kuram ilkeleri, Bilişsel davranışçı terapi temeller, klinik görüşme teknikleri, Bilişsel davranışçı terapi kuramı, bilişsel kuram ilkeleri gibi bazı konular ve bilgiler Eğitim alan kişilere aktarılmaktadır ve bu aktarımlar Hem pratik hem de teorik olarak yapılmaktadır. Eğer bu eğitimi almak ister iseniz bazı problemler ile karşılaşırsınız. Bu problemler   uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi nereden alınmalı ve en iyi uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi hangi kurumdan almalıyım sorularıdır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Nereden Alınır ?

Karşılaştığınız bir problem olan uygulamalı bilişsel davranışçı terapi eğitimi nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişinin eğitimden beklentisi doğrultusunda cevap verilmektedir. Bu doğrultuda verilmesi gereken cevap ise kişinin kendisi adına en kaliteli eğitimi görebileceği kurumdan eğitim alması gerekmektedir. Aynı zamanda kurumun üniversite onaylı bir sertifika vermesi de önemlidir.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli En İyi Uygulamalı BDT Eğitimi Hangi Kurumdan Almalıyım ?

İlk soruya vermiş olacağınız cevap doğrultusunda belirlemiş olacağınız koşulları en uygun bir şekilde yerine getiren kurum araştırılıp bulunmalıdır. Ve o eğitim kurumundan eğitim alınmalıdır. Ama biz sizleri bulma zahmetinden kurtararak en kaliteli ve en uygun eğitimi sunmaktayız.

 Ankara Eğitim Sertifika‘dan Alacağınız Bilişsel Davranışçı Eğitimi İçin Arayın: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/bilissel-davranisci-terapi-egitimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!