Ankara Yaşam Koçluğu Sertifikası

ankara yaşam koçluğu eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Ne Demektir ?

Ankara Yaşam Koçluğu Sertifikası çok talep edilen eğitimlerin arasındadır. Yaşam koçluğu kişilerin başarılı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmesi adına yaşama becerisi ve farkındalığını arttırmaya kişilerin iç kaynaklarına ulaşmaya ve bunları hedef ve istekleri doğrultusunda kullanabilmesine destek olan bir Koçluk türüdür. Bu koçluğu kendi hayatında veya başkalarına Koçluk yapmak isteyen kişilerin alması gereken sertifikanın ismi ise yaşam koçluğu eğitim sertifika kursudur. Bu sertifika kursunun amacı koç adaylarına koçluk hakkındaki bütün dinamikleri öğretmek ve Koçluk alanına yetkin ve tam donanımlı profesyonel olabilecek yaşam koçları kazandırabilmektir. Ülkemizde bulunan MYK tarafından standartları belirlenmiş bir meslek grubu olan koçluk ülkemiz için de her geçen gün biraz daha rağbet görmektedir. Tekrar belirtmek gerekirse koçluk meslek standartlarının tam olarak verildiği bir eğitime tabi tutulması gerekmektedir ve bununla birlikte uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikaya sahip olması gerekmektedir. Yaşam koçluğu kişilere sorunlara çözümlere mevcut durumlara ve istenilen potansiyel hedeflere nasıl ulaşabileceklerini rehberlik ederek ortaya koyan bir kazanın sistemi vardır. Peki yaşam koçluğu eğitimlerindeki içerikler nelerdir dersiniz şu içerikler genel olarak verilen içerikler arasında yer almaktadır. Koçluğun tarihçesi: Temel Koçluk becerileri, koçluk kuramları, bireylerin temel ihtiyaçları, koçluk türleri, koçluk sisteminin faydaları, koçluk modelleri, iletişim kanalları, iletişim süreçleri, koçluk ve eğitim sistemi, koçluk becerileri nelerdir. Koçluk kuramları günümüz insanı ve Koçluk gibi bazı temel eğitim içerikleri bulunmaktadır. Yaşam koçluğu eğitim almak ister iseniz öncelikle bazı sorulara yanıt vermeniz gerekmektedir. Bu sorular yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu nereden alınmalı ve en iyi yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu hangi kurumdan almalıyımdır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Nereden Alınır ?

Yaşam koçluğu adına cevap verilmesi gereken bir soru olan yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu nereden alınmalı sorusunun cevabı kişinin en kaliteli eğitimi veren kurumdan almasıdır. Bu gibi eğitim şartlarının yanı sıra üniversite onaylı olması da önemli bir detaydır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli En İyi Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Hangi Kurumdan Almalıyım ?

Sertifika ve eğitim için şartlarınızı belirledikten sonra bu şartları sağlayan eğitim kurumunu araştırıp bulmalı ve o kurumdan sizin adınıza en iyi eğitim almanız gerekmektedir. Ama biz sizleri bulma zahmetinden kurtararak en iyi ve en kaliteli eğitimi sunmaktayız.

Ankara Yaşam Koçluğu Sertifikası Programımıza Katılmak İçin: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/profesyonel-yasam-koclugu-egitimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!