Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Programı

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Ne Demektir ?

Yaratıcı drama liderliği eğitiminin açıklamak gerekirse yaratıcı drama konusunda teorik ve pratik bilgiler kazanmak ve bu doğrultuda sertifika almak isteyen kişilerin alması gereken eğitim programının adıdır. Bu eğitim programını alan kişiler özel veya devlet okullarında egzersiz ya da kurs açabilme imkanı bulunmaktadır. Bu da bu eğitimin iş alanlarından sadece birkaçıdır peki yaratıcı drama nedir derseniz rol oynama doğaçlama gibi tiyatro drama tekniklerinden yararlanılarak bir grup çalışması içerisinde kişilerin bir yaşantıyı bir olayın bir fikri bazense soyut kavramları ya da bir davranış şeklini eski bilişsel örüntülerin yeniden gözden geçirilebildiği oyunsuz süreçlerde anlamlandırabilmesi ve canlandırılmasıdır. Bu yaratıcıdır ama aynı zamanda eğitim ve öğretim içinde çok önemli bir yere sahiptir çünkü bütün duyu organlarını kullanılan bir egzersiz türü olduğundan çocuğun dikkat algılama, dinleme, konuşma bedenini de kullanabilme anlatma ve yorumlayabilme gibi sosyal iletişim becerilerini bir üst seviyeye taşımaktadır. Aynı zamanda bu alanda eğitim öğretim gören çocuklar kendilerini daha iyi rahat ifade edebilmek ve sorunları karşısında sorunlarını daha rahat bir şekilde yorumlamayı öğrenmektedir. Bu da çocuklar üzerinde utangaçlık, çekingenlik, karamsarlık gibi olumsuz duyguları üstünden atmaktadır. Drama liderliği eğitimini alan kişilerin kazanımları ise şunlardır: Drama ile ilgili kavramları bilmesi, yaratıcı drama eğitim, sanat ve diğer alanlar ilişkisini kurabilmesi, yaratıcı drama liderlik uygulama becerisi, yaratıcı drama liderlik mi senin yeterlilik alanlarının bilmesi yaratıcı dramayı bir ders olarak üretebilecek becerilerin kazanması yaratıcı dramayı kullanarak yeni bir program geliştirilmesi çocuk oyunları konusundaki kavramları bile bilmesin diğer derslerde yöntem olarak yaratıcı dramayı kullanabilmek gibi bazı kazanımlar elde etmektedirler. Eğer bu eğitimi almak ister iseniz bazı problemler ile karşılaşma durumunuz bulunmaktadır. Bu problemler yaratıcı drama liderliği sertifikası nereden alınmalı ve en iyi yaratıcı drama liderliği eğitimi nereden alınır sorularıdır.

 

Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikası Programı

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Nereden Alınır ?

Karşınıza çıkabilecek bir problem olan yaratıcı drama liderliği sertifikası nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişinin en iyi eğitimi ve üniversite onaylı sertifika alabileceği bir kurumdan eğitim alması gerekmektedir.

 

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Programı

En İyi Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikası Nereden Alınır ?

Eğitim ve sertifika adına koşullarınızı belirledikten sonra bu koşulları sağlayan kurumu araştırmalı ve bulduğunuz kurumdan eğitim almanız gerekmektedir. Ama biz sizleri bulma zahmetinden kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız.

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/yaratici-drama-liderligi-egitmenligi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!