Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı

profesyonel yaşam koçluğu eğitimi

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Eğitimi Nedir ?

Profesyonel Koçlar tarafından bireylere verilen hizmetlere yaşam koçluğu hizmeti denmektedir. Bireyler yaşam koçları ile birlikte belli bir hedefe ulaşmak bir problemi çözebilmek veya kendi yaşamlarında değişiklik yapmak istediklerinde yaşam koçlarıyla birlikte çalışmaktadırlar. Koçluk istenen bir performansa ulaşabilmek için Koç ve Danışan ilişkisi arasında kurulan planlı bir ilerleyiş ilişkisidir. Yaşam koçları kendisinden koçluk alan kişilere belli bir sorular çerçevesinde danışanlarının farkındalığını geliştirmektedir ve bu farkındalık esnasında danışanın itirazlarını iyi çözümlemesi gereken koçlar danışanı gösterdiği dirençleri ustalıkla çözebilmektedir. Profesyonel yaşam koçluğu yapmak isteyen kişilerin ya da kendi yaşam koçluğu üzerinden bir hayat yaşamak isteyen kişilerin alması gereken eğitim ise yaşam koçluğu eğitimi sertifika programıdır. Peki bu eğitim ile kişiler neler kazandırmaktadır dersek şunları sayabiliriz: Kişilerin hedeflerini anlayabilme, kişileri hedeflerine doğru götürebilme, kişilere destekleme, kişilerin sorunlarını çözebilme, kişilere etik kurallar içerisinde davranabilme, danışanlar potansiyelini keşfedebilme kişilerin hatalarından ders çıkarabilmesini sağlamak, gizlilik esasını yüksek bir mertebede tutmak, uysal keskinliğe sahip olmak, dil kalıplarını öğrenmek gibi bazı kazanımları mevcuttur. Günümüzde yaşam koçluğunu iş haline getiren kişilerin iş imkanları günümüzde giderek artmaktadır. Çünkü kişiler özellikle bir hedefe olan kişiler yaşam koçları tarafından desteklendiğinde o hedeflere daha hızlı ulaşmakta ve bu hızlar giderek yaşam koçluğu isteyen kişilerin de çoğalmasını sağlamaktadır. Bu sayede yaşam koçluğu günümüze bu gibi kişiler arasında popülerleşmektedir. Bu eğitimi almak isteyen kişilerin bazı sorulara cevap vermesi gerekmektedir. Bu sorular yaşam koçluğu eğitim ve sertifika programı nereden alınmalı ve en iyi yaşam koçluğu eğitimi sertifika programı nereden alınırdır.

 

profesyonel yaşam koçluğu eğitimi nedir

Yaşam Koçluğu Eğitim ve Sertifika Programı Nereden Alınmalı ?

Kişilerin cevap vermesi bir soru olan yaşam koçluğu eğitim ve sertifika programı nereden alınmalı sorusunun cevabı kişinin eğitimi en üst seviyede alacağı eğitim kurumundan almasıdır. Bu sayede kişi ister kendi yaşantısı ister ise kariyer bazında iyi bir ilerleme kaydedebilir. Bunun yanı sıra alacağınız sertifikanın üniversite onaylı olması da sizler için önemli bir konudur.

 

profesyonel yaşam koçluğu sertifikası

En İyi Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı Nereden Alınır ?

Kendi şartlarınızı belirledikten sonra hem eğitim hem de sertifika bazında size uygun eğitim kurumunu araştırmalı ve bulunan kurumdan eğitim almanız gerekmektedir. Ama biz sizleri bulma zahmetinden kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız.

 

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/profesyonel-yasam-koclugu-egitimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!