Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

beslenme koçluğu sertifikası ankara

Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

Kimler Beslenme Koçu Olabilir sorusu akıllara takılan sorulardan biridir. Beslenme koçluğu hayatın her anında ve her seviyesinde alanını sürdüren kişiler için doğru beslenmeye yardımcı olan bir sürecin adıdır. Beslenme koçluğu danışmanlığı alan kişiler keyif ve lezzetten taviz vermeden yemeklerinin yanı sıra vücudunu daha sağlıklı bir konuma getirmesinin yanı sıra bireysel gelişimi ve performanslarını hızla arttığı bir Koçluk sistemidir. Günümüzde ise kötü beslenmeden dolayı kaynaklanan birçok hastalık bulunmaktadır ve bu hastalıklarla beraber obezitenin de yaygınlaşması görülmektedir. Bu yüzden bireysel beslenme koştuğu hizmeti alan kişilerin sayısı artmakta ve bu hizmeti alıp daha güzel yaşam sürdürülebilmekte bu hizmetler sonucu ise kişiler performansını da tekrar belirtmek gerekir ki artış görünmektedir. Peki kimler beslenme koçluğu eğitimi alabilir derseniz kimler beslenme Koç olabilir sorusu altında şöyle sıralayabiliriz: Doktorlar, psikologlar, hemşireler, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, diyetisyenler, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları, beslenme koşullarını meslek haline getirmek isteyen kişiler ve hayatını daha iyi bir şekilde ve daha keyifli bir düzende yaşamak isteyen kişiler beslenme koçluğu eğitimine katılabilmektedir.

 

Beslenme Koçu Ne İş Yapar?

Beslenme koçluğu eğitimi alan kişiler bu eğitim sonucu aldıkları sertifikadan sonra akıllarına bir takılan bir soru olan beslenme Koçu ne iş yapar sorusunun cevabı ise ilanları takip ederek iş imkanlarını görebilmektedirler. Fakat biz yine de sıralayacak olur isek: Özel okullarda, özel hastanelerde, diyet merkezlerinde, sağlık kabinlerinde, özel spor merkezlerinde, Koçluk merkezlerinde, sağlıklı beslenme alanı ile ilgili faaliyette bulunan bütün işletmelerde çalışabilmektedirler. Bu yüzden bu meslek dalının işçi yelpazesinin geniş olduğunu söylemek mümkündür çünkü hem sağlık hem de spor alanı ile birlikte iç içe ilerlemektedir.  Bu da bu eğitimin alınma talebinin artışına sebep olmaktadır.

 

Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikası Eğitim İçeriği Nasıldır ?

Beslenme koçluğu eğitimi almak isteyen kişilerin bu eğitim içinde nelerin bulunduğunu merak etmesi oldukça normal bir durumdur çünkü eğitiminin içinde bulunan içerikler kişilerin hem meslek hem de yaşamları boyunca kendilerine katacakları bir kazanımlar bütünüdür. Bu yüzden hem mesleki anlamda hem de günlük yaşantı anlamında içeriklerin önemi bulunmaktadır. Bu çeliklerim bazılarını sayacak olur isek: Beslenme ilkeleri, besin öğeleri, enerji ihtiyacı, besin grupları, sağlıklı yaşam ve besinler enerji hesaplamaları, beslenme sorunları, beslenme modelleri, öğün planlama, metabolizma, enzimler, hormonlar gibi ders içerikleri beslenme koşulu eğitiminin içerisinde bulunmaktadır.

 

Beslenme Koçluğu Sertifika Programını İncelemek ve Katılmak İçin: https://ankaraegitimsertifika.com/egitim/beslenme-koclugu-egitimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


× Bizimle İletişime Geçin!